Drukarka, urządzenie wielofunkcyjne- czy dzierżawa ma sens?

Praktycznie każda firma potrzebuje drukarek i skanerów, ale mało która ma czas się nimi zajmować. Dlatego dla wielu firm dzierżawa drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego jest bardzo atrakcyjną opcją.

 

kobieta używająca urządzenia wielofunkcyjnego

Sam proces dzierżawy drukarki, w Gdańsku oferowanej przez naszą firmę, jest prosty. Po krótkiej rozmowie ustalimy potrzeby i zaproponujemy dzierżawę maszyn/y odpowiadających potrzebom firmy. Od podpisania umowy i dostarczenia maszyn, klient z nich korzysta, a cała obsługa jest po naszej stronie. Wymieniamy tonery i inne materiały eksploatacyjne, a w wypadku awarii wymieniamy maszynę na inny egzemplarz, tak aby klient miał u siebie sprawny sprzęt, który zapewni ciągłą i bezproblemową pracę biura.

Problemy, których pozbywamy się, dzierżawiąc sprzęt biurowy:

  • Problemy z serwisowaniem — w wypadku awarii musimy znaleźć firmę, która naprawi nasz sprzęt, a taka napraw kosztuje i trwa czasem tygodniami.
  • Problemy z konserwacją — wymiana tonerów czy czyszczenie maszyny są kolejną rzeczami, o których będą musieli pamiętać i zrobić nasi pracownicy, a która nie będzie czynnością przynoszącą zysk firmie.
  • Problem z tonerami- nie mrozimy kapitału na nierzadko drogie tonery, które musimy magazynować
  • Problemy z kosztami — wszystkie koszta obejmuje umowa dzierżawy.
  • Problemy z kapitałem — kupując maszyny musimy, albo wyłożyć na nie gotówkę, albo uszczuplić swoją zdolność kredytową.
  • Problem z pozbyciem się urządzenia, gdy nie będzie już nam potrzebne.

Dla kogo wynajem urządzeń drukujących ma sens?

Jak widać, dzierżawa sprzętu biurowego pozwala na wyeliminowanie wielu problemów. Sprawia to, że wynajmowanie drukarek czy urządzeń wielofunkcyjnych ma sens w praktycznie w każdej firmie, w której odbywa się praca biurowa. Jedynymi firmami, które mogą mieć korzyści z posiadania maszyn drukujących na własność, są te, które zajmują się profesjonalnie drukiem — punkty ksero, drukarnie, czy firmy takie jak nasza. Takie przedsiębiorstwa potrafią same naprawiać i konserwować swój sprzęt.

Autoryzowany dealer i serwis