Gdzie postawić maszynę wielofunkcyjną?

Maszyny wielofunkcyjne są niezbędnym urządzeniem w praktycznie każdym biurze. W tym sprzęcie połączonych jest kilka funkcji, dzięki czemu możemy wykorzystać go do drukowania, kopiowania i skanowania. Niektóre z tych maszyn posiadają nawet funkcję faksu. Ze względu na mnogość swoich funkcji, jest to sprzęt niezwykle oblegany przez większość pracowników, dlatego tak ważne jest odpowiednie usytuowanie maszyny wielofunkcyjnej.

maszyna wielofunkcyjna

Gdzie najlepiej umieścić maszynę wielofunkcyjną?

W zależności od rozmiarów biura, w każdym z nich znajduje się jedna bądź kilka sztuk maszyn wielofunkcyjnych, dzięki czemu nikt nie musi długo czekać na swoją kolej. Urządzenia te są zazwyczaj sporych rozmiarów, więc najlepiej umieścić je w przestrzeni, w której nie będą nikomu przeszkadzać. Wiele firm decyduje się na stworzenie specjalnych pomieszczeń, w których umieszczają urządzenia biurowe, niszczarkę i kilka ryz papieru. Dzięki temu każdy może na spokojnie wykonać na maszynie niezbędne kopie czy wydruki bez obecności osób trzecich. Takie rozwiązania sprawdzają się w miejscach, gdzie pracuje się na danych wrażliwych.

Inną opcją jest umieszczenie maszyny wielofunkcyjnej pośrodku części biurowej, tak, aby każdy z pracowników miał ją w niedalekiej odległości od swojego biurka. To rozwiązanie sprawdzi się w miejscach, gdzie praktycznie cała praca opiera się na drukowaniu bądź skanowaniu dokumentów. Jako że urządzenia te są sporych rozmiarów, nie zaleca się stawiania ich w strefach w których przyjmuje się klientów, ponieważ mogą zabierać przestrzeń i średnio wpasowywać się w wystrój recepcji.

W mniejszych firmach zajmujących się różnego rodzaju usługami, warto umieścić urządzenie wielofunkcyjne w strefie tak zwanego backoffice, dzięki czemu pracownicy kadrowi będą mieli znacznie ułatwioną pracę, drukując, kserując i skanując wszystko w jednym miejscu. Niezależnie od tego, czym zajmuje się dana firma, maszyny wielofunkcyjne są sprzętem obowiązkowym. Odpowiednie umiejscowienie tego urządzenia pozwoli na łatwy dostęp wszystkich pracowników, a co za tym idzie, sprawniejszą i bardziej efektywną pracę.

Autoryzowany dealer i serwis