Dzierżawa, wynajem drukarki – pozbycie się problemów?

Jedną z inwestycji, nad którą musi zastanowić się każdy przedsiębiorca jest sprzęt biurowy. Drukowanie faktur, dokumentów lub ich skanowanie jest niezbędnym elementem funkcjonowania każdej firmy, oznaczającym konieczność posiadania drukarek i skanerów.

kopiarka

Jedna z ciekawszych i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest oferowane przez nas w Gdańsku, wydzierżawienie sprzętu biurowego. Takie rozwiązanie ma szereg przewag nad własnoręcznym zakupem urządzeń. Dlatego poniżej przedstawiamy listę kilku, naszym zdaniem najistotniejszych, zalet dzierżawy drukarek, skanerów, kopiarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych:

  • Brak konieczności ponoszenia dużego kosztu.

Kupując drukarkę, często musimy zainwestować na raz kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dzierżawiąc sprzęt, płacimy miesięcznie tylko ułamek tej kwoty, tylko przez okres, w którym go naprawdę potrzebujemy.

  • Możliwość używania najnowszych urządzeń.

Najnowsze urządzenia wymagają sporej inwestycji, w wypadku dzierżawy koszt jest rozłożony w czasie i jednorazowo ponoszony przez właściciela.

  • Nie obciążanie zdolności kredytowej firmy.

Wiele dobrej jakości urządzeń firmy muszą brać na kredyt lub w leasing. Dzierżawienie maszyn ma mały wpływ na naszą zdolność, a wciąż daje nam możliwość odliczania kosztów.

  • Brak kłopotów z ewentualnym serwisem.

W wypadku awarii urządzeń to właściciel jest odpowiedzialny za serwisowanie maszyny. W praktyce oznacza to, że po awarii maszyna zostanie zabrana, a w jej miejsce w naszej firmie pojawi się nowa.

  • Optymalizacja kosztów.

Odpowiednio dobrana do potrzeb przedsiębiorstwa umowa dzierżawy sprzętu potrafi obniżyć koszty eksploatacji nawet o 30%.

  • Możliwość łatwej wymiany urządzenia.

Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa zmieniają się jego potrzeby. Często okazuje się, że na przykład od teraz będziemy drukować codziennie drukować duże ilości dokumentów albo koniecznie potrzebujemy wysokiej jakości skanera lub musimy samodzielnie drukować etykiety opakowań. Zdecydowanie łatwiej i taniej jest zmienić umowę oraz przedmiot dzierżawy niż dobrać, kupić i sprzedać maszynę.

Nasza firma od lat dzierżawi szereg urządzeń biurowych. Dodatkowo oferujemy też sprzedaż, serwis i doradztwo w tym zakresie.

Autoryzowany dealer i serwis